بورسیفا
سعی میکنم بهترین آموزش ها و اخبار دقیق خدمتتون ارائه بشه.

کریپتو کارنسی یا ارز دیجیتال چیست؟

97

معنی لغوی کلمات ارز دیجیتال یا کریپتو کارنسی

ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی که از آن به عنوان ارز دیجیتال، ارز رمزنگاری، ارز رمزنگاری شده، رمز ارز، رمزینه ارز، ارز رمز پایه و برخی عناوین دیگر در سایت‌ها و جوامع داخلی یاد می‌شود، از ترکیب دو واژه کریپتو گرافیک (Cryptographic) و کارنسی (Currency) تشکیل شده است.
واژه کریپتوگرافیک که از کریپتوگرافی گرفته شده، در لغت به معنی مرتبط با رمزنگاری و واژه کارنسی نیز در زبان فارسی معمولا ارز یا گاهی اوقات به عنوان پول رایج معنی شده است. پس با این حساب ترکیب این دو واژه به معادل  ارزهای مرتبط با رمزنگاری ختم می‌شود.

ارز دیجیتال یا رمز ارز چیست؟

ارز دیجیتال یا رمز ارز (Cryptocurrency) شکل خاصی از پول دیجیتال رمزنگاری شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره‌مند شدن از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می‌کنند.

منظور از غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال به این معنی است که هیچ نهاد، گروه یا سازمانی آن‌ها را کنترل نمی‌کند.

عملیات ماینیگ یا استخراج ارز دیجیتال هرچند فرآیند سخت و زمانبری است ولی با دنبال کردن قیمت روزانه ارز دیجیتال متوجه خواهید شد که بسیار ارزشمند و گران قیمت هستند و افراد زیادی، سرمایه گذاری هدفمند بر روی این بخش از بازر سرمایه انجام داده اند.  

ارزهای دیجیتال به دلیل بازار پرنوسان ، فناوری ای که در آنها به کار رفته و همچنین ایده‌های آزادی خواهانه‌ای که دارند، به سرعت بین مردم به محبوبیت بالایی دست یافتند.

ارز دیجیتال یا کریپتو کارنسی ها نیاز به افتتاح حساب بانکی ندارند و برای انتقال به خرید یا فروش به راحتی و با کیف مخصوص رمز ارزها امکانپذیر است.

رمزارزها همانند ریال و دلار پول‌هایی هستند که با سازوکار مختلفی ایجاد و توزیع می‌شوند. فرایند خلق برخی از این پول‌ها مانند بیت کوین با ماینینگ انجام می‌شود و برای تعدادی دیگر از آن‌ها، تمامی سکه‌ها از قبل به صورت استخراج شده در شبکه قرار می‌گیرند.

کیف پول‌ها که همان نقش شماره کارت یا شماره حساب را در حساب‌های بانکی دارند، شامل اطلاعات هویتی شما نمی‌شوند و فقط محل حفظ و نگهداری رمز های خریداری  یا ایجاد شده شما را دارند.

اگر انتقال ارز دیجیتالی را انجام دهید و تراکنش شما تایید شود، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید و این کار تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که گیرنده آن ارز مایل به انجام این کار باشد.

از ویژگی دیگر رمز ارزها، جهانی بودن آن‌ است. ارسال پول به نقاط مختلف دنیا ممکن است با سیستم‌های فعلی تا چندین روز طول بکشد ولی ارزهای دیجیتال این کار را در عرض چند دقیقه می‌توانند انجام دهند. ارزهای دیجیتال محدودیت مرزی نمی‌شناسند و آن‌ها را می‌توان از هر نقطه‌ای در دنیا به نقطه دیگر فرستاد.

از مشهور ترین ارز دیجیتال جهان میتوان از : بیت کویین ، اتریوم ، لایت کویین ، ریپل و .. نام برد. از این بین بیت کوین مشهورترین و قدیمی‌ترین ارز دیجیتال است که همیشه در کانون توجهات قرار داشته است. از زمان ساخت این ارز دیجیتال توسط ساتوشی ناکاموتو بیش از ۱۰ سال می‌گذرد و از آن زمان تاکنون جایگاه نخست را بین ارزهای دیجیتال از دست نداده است.

حال شاید بخواهید بدانید چگونه رمز ارز رایگان ایجاد کنیم؟ راههای ممکن برای در اختیار داشتن رمز ارز ، خرید رمز ارز و انتقال آن به کیف پول شماّ از صرفی های آنلاین و همچنین استخراج رمز ارز توسط دستگاه های گرن قیمت و پربازده و آسانترین روش برای استخراج کریپتو کارنسی استفاده از مروگر کریپتو تب میباشد.

برای استخراج رمز ارز رایگان و نحوه استفاده از مرورگر Cryptotab به این صفحه بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.