بورسیفا
سعی میکنم بهترین آموزش ها و اخبار دقیق خدمتتون ارائه بشه.

نماد بورسی به چه معناست؟

92

نماد بورسی ، در سایت tsetmc نشانی است که شرکت بورس بعد از پذیرفته شدن شرکت ها به جهت آسانی در بکاربردن آن، به آنها اختصاص میدهد، که اختصار نام کامل شرکت است.

 نماد بورسی اکثر شزکت ها در ابتدای آنها حرف اول گروه خود را دارند، مانند نماد “غگیلا”  که نشان‌ دهنده‌ صنعتی است که شرکت شیر و پاستوریزه پگاه گیلان در آن فعالیت می‌کند که حرف “غ” تداعی کننده گروه غذایی بوده و “گیلا” خلاصه شرکت شیر و پاستوریزه پگاه گیلان است.

همانطور که دریافتید، نماد بورسی شرکت “شیر و پاستوریزه پگاه گیلان” طولانی بوده و با اختصاص نماد زودتر و بیشتر در ذهن خواهد ماند. علاوه بر آن با توجه به قرار گرفتن هر شرکت که باید در گروه صنعتی خود دسته بندی شوند، کار جستجو و روند شناسایی سهم ها
آسانتر خواهد شد.

البته بکارگیری نماد در بورس امری جهانی و اجتناب ناپذیر است.

در تابلو شرکت فناوری بورس در کنار هر نماد، خلاصه‌ای از نام اصلی شرکت هم درج میشود. ولی در بخش جستجو و پنل های  معاملاتی .. در تحلیل ها و داد و ستد، با عنوان نماد هر سهم سرو کار خواهیم داشت.

البته سهم های خاصی هم هستند که توضیحات بالا در مورد آنا صدق نمیکند، مانند: “فملی” که نماد شرکت صنایع ملی مس ایران است و در گروه صنایع فلزات اساسی در سازمان بورس درج نماد شد.

شما میتوانید با مراجعه به سایت tsetmc.com  در نوار بالای سایت در بخش جستجو، نماد ها مختلفی را جستجو کرده و مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.