بورسیفا
سعی میکنم بهترین آموزش ها و اخبار دقیق خدمتتون ارائه بشه.

توقف رشد بازار بورس ممکن است؟

147

توقف رشد بازار بورس اولین سوالی است که ذهن فعال بازار و سرمایه بورس را به خود میتواند مشغول کند؛ ولی آیا بازار بورس متوقف میشود؟

توقف رشد بازار بورس هیچگاه ممکن نخواهد شد، بازار بورس ممکن است در دوره ای بعد از صعود از مقاومت قبلی خود دچار اصلاح و یا ریزش در کوتاه مدت گردد ولی منجر به توقف رشد بازار بورس نخواهد شد.
البته برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و نوسانگیری های روزانه شاید حالت خنثی بیشتر احساس شود ولی اگر هدف های بلند مدت چندین ماه و یک یا چند ساله داشته باشید رشد توقف رشد بازار را اصلا احساس نخواهید کرد و صعود حتمی است.

البته در نظر داشته باشید شاید سرمایه گذاری در کوتاه مدت سود خوبی نصیب ولی در دوره ای از بازار که به اصلاح قیمت نیاز است تا دوباره سیر صعودی خود را از سر گیرد، ممکن است بازار اندکی در حالت خواب و خنثی قرار گیرد و اغلب نوسان گیر های بازار بورس اصطلاح توقف رشد بازار بورس را مطرح میکنند.

چه مواردی از توقف رشد بازار بورس جلوگیری میکند ؟

در شرایط فعلی بازار ایران که دولت با کسری بودجه (سال ۱۳۹۹) مواجه است و درآمدهای نفتی به دلیل بیماری کرونا به پایین ترین حد خود رسیده و در حد صفر رسیده است، دولت به عرضه سهام دولتی رو آورده (همانند #شستا) تا علاوه بر بازار از طریق مالیات خرید و فروش سهام و همچنین اخذ مالیات از دارایی هایی همانند املاک جبران کسری بودجه را جبران نماید
وقتی مالیات بالا برود قیمت دارایی ها نیز افزایش خواهد یافت؛ همچنین تحریم ها و افزایش نرخ ارز و کاهش ورود مصولات خارچی و افزایش فروش و تولیدات داخلی و رشد سود شرکت ها و … همگی موجب افزایش تورم میشود و در پی آن عرضه و تقاظا در بازار نیز افزایش خواهد یافت، که تاثیر بسیار زیاد در رشد بازار بورس ایران خواهد داشت.

آیا کاهش نرخ سود بانکی در عدم توقف رشد بازار بورس تاثیر دارد؟

با کاهش نرخ سود بانکی ، توجه بازار به دلیل سودآوری بالا، به بورس بیشتر از قبل خواهد شد. و در مقابل آن اگر نقدینگی در بازار هایی همچون ارز و طلا و .. هدایت شود باعث تورم و گرانی آن بازار خواهد شد که خواست و هدف دولت هدایت پول سرگردان و چرخش نقدینگی در بازار بورس است.
حمایت و ورود سازامان ها و نهاد های سرمایه گذاری دولت هیچگاه به اقتصاد کشور لطمه نخواهد زد بلکه از توقف رشد بازار بورس هم حتما جلوگیری خواهد کرد بلکه رشد شتابداری خواهد داد همانند رشد شاخص کل بازار بورس که تا اکنون بالای ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار را تجربه کرده است.

توصیه ما به شما این است که به اعداد و ارقام بورس ایران توجه نکنید و به سرمایه گذاری بلند مدت تمرکز کرده که سود خوبی را برای شما ارمغان خواهد آورد؛
البته باید بدانید این هدف بدون آموزش و کسب مهارت در بازار و سرمایه امکانپذیر نخواهد بود .هیچنانی وارد بازار نشود و خود را درگیر هیجانات بازار نکنید و با دید بلند مدت همیشه در بازار بورس ایران بمانید.

موفق و شاد و پرسود باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.